Rzeczywistość jaką zafundowała nam pandemia, mocno zredefiniowała wszystkie pojęcia związane z aranżacją przestrzeni biurowej.  Praca z domu w wielu firmach okazała się łatwiejszym rozwiązaniem, niż dostosowanie firmy do nowych wymagań bezpieczeństwa. Zatem czy wystrój biur zmienił się w 2022 roku? Czy pocoviowa rzeczywistość odbiła swoje piętno na tym jak postrzegany jest komfort pracy? Czy aranżacja przestrzeni biurowej w 2022 roku, będzie taka sama jak wcześniej? Postaramy się dzisiaj przybliżyć najważniejsze trendy, z którymi spotkamy się w bieżącym roku!

 

Hybrydowy system pracy

Wiele firm powoli wraca do normalnego funkcjonowania, jednak sprawdzian z pracy zdalnej często zdał swój egzamin celująco. W związku z tym spotykamy się z tzw. hybrydowym modelem pracy. Polega on na tym, że część obowiązków pracownik wykonuje nadal z domu, ale łączy je z pracą w biurze. W związku z tym aranżacja przestrzeni biurowej musi zapewnić wysoki komfort pracy, który pozwoli na stworzenie więzi i utrzymywanie relacji pracowników. Odpowiednio zaplanowana przestrzeń do pracy w zespole, relaksu czy umożliwiająca kreatywne myślenie to najważniejsza część biura 2022 roku. Indywidualne podejście do pracowników i umożliwienie im pracy zespołowej.

 

Szukasz firmy, która zajmuje się aranżacją i realizacją przestrzeni biurowych? Akccept współpracuje z dziesiątkami Polskich oraz zagranicznych firm i marek. Zobacz nasze realizacje. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły współpracy.

 

Ergonomia miejsca pracy

O tym, że odpowiednio przygotowane miejsce pracy jest niezwykle ważne, pisaliśmy już w artykule „Ergonomiczne stanowisko pracy – czy ma wpływ na pracę?”. Aranżacja przestrzeni biurowej w 2022 roku musi brać pod uwagę indywidualizację stanowisk pracy. Hałas i duża liczba osób w jednym pomieszczeniu może nas mocno dekoncentrować i negatywnie wpływać na wydajność czy wyniki naszej pracy. Właśnie dlatego coraz popularniejsze stają się wyciszone budki i domki, które znajdziemy w ofercie np. producenta mebli Bejot. Pozwalają one na pracę w skupieniu. Wiele firm, dla których wykonywaliśmy projekty i aranżacje przestrzeni biurowej decydowały się również na całe strefy ciszy, dzięki którym pracownicy mają miejsce do relaksu czy naładowania akumulatorów.

 

Trend biurowy – biophilic design

Biophilic design to kierunek w architekturze, który skupia się na człowieku i jego kontakcie z naturą. Właśnie dlatego wystrój biur w 2022 roku będzie pełen natury, roślin czy drewna. Wiele badań z całego świata dowodzi, że naturalne elementy w aranżacji przestrzeni biurowej sprawiają, że pracownik ma więcej siły i zdecydowanie lepsze samopoczucie. Biofilia ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i równowagi psychicznej. W przestrzeni biurowej 2022 roku powinny dominować naturalne materiały (takie jak drewno czy kamień) oraz otwarcie na przestrzeń outdorową, która pobudzi kreatywność pracowników.

biophilic design

 

Zrównoważony rozwój, czyli ekologia w biurze

Rozmawiając o najważniejszych trendach i rozwiązaniach 2022 roku, nie możemy nie wspomnieć o zrównoważonym projektowaniu. Większość producentów mebli, z którymi współpracujemy, dbają o środowisko naturalne i bardzo świadomie podchodzą do projektowania swoich produktów. Akccept również realizuje założenia zrównoważonego projektowania przestrzeni biurowej, która jest wykonana z przyjaznych dla środowiska materiałów – nietoksycznych, nadających się lub pochodzących z recyklingu.

 

Trendy w przestrzeni biurowej 2022

Aranżacja przestrzeni biurowej w 2022 roku będzie skupiała się na człowieku, jego samopoczuciu i naturze. Pracodawcy powinni skupić się na przygotowaniu takich stanowisk pracy, które będą zapewniały optymalny komfort ich pracownikom. Dodatkowo warto zadbać o wydzielenie odpowiednich stref, które pozwolą na kreatywne myślenie, spotkanie z zespołem czy relaks. Chcesz, aby Twoja firma była odpowiednio zaprojektowana? Skontaktuj się z Akccept i poznaj szczegóły naszej oferty.