Ile razy byliście w biurach, w których w powietrzu unosiły się duże ilości kurzu, wilgoci czy też dziwnego zapachu?

Są to warunki, w których ciężko być w pełni wydajnym. Według ekspertów najlepszym dla naszego organizmu rozwiązaniem dostarczania powietrza do biura jest tak zwany system multimedialny, czyli połączenie pracy klimatyzatora oraz naturalnej wentylacji.

Do zanieczyszczenia powietrza biurowego przyczyniają się kserokopiarki, które w trakcie druku emitują dużą ilość metali ciężkich, LZO (lotnych związków organicznych) czy trujących związków, cyny i ozonu. Połączenie tych związków wraz z temperaturą drukowania wynoszącą 200 stopni Celsjusza, uwalnia szkodliwe dla naszego organizmu mikro pyłki.

W kategorii materiałów użytych w biurze również jesteśmy w stanie zoptymalizować końcową jakość powietrza, która będzie panować w pomieszczeniu przez parę lat. Wykorzystanie mebli, paneli akustycznych czy wykładzin wykonanych z materiałów o obniżonej emisji LZO pozwoli na to by pracownicy nie wdychali szkodliwych cząsteczek przez 8h dziennie.

Każdy walczy ze smogiem na zewnątrz, a powinniśmy też rozpocząć walkę ze „smogiem biurowym”, którym oddychamy przez 1/3 swojego dnia!

#fitout #office #zdrowafirma #coworking #success #life #HR #worklife #healthyoffice #humanresources