Wierzymy, że najwyższy poziom funkcjonalności krzeseł ergonomicznych osiąga się poprzez prostotę. Wybierając krzesło ergonomiczne, ważne jest, aby zwrócić uwagę na komfort siedzenia, aby idealnie był dopasowany do naszych potrzeb. Zaawansowane ergonomicznie krzesła automatycznie odczytują wagę użytkownika dzięki czemu, mechanizm pozwala na odpowiednie odchylenie oparcia z dopasowanym napięciem dla każdej osoby.

Siedzieć ergonomicznie to siedzieć dynamicznie. Pamiętajmy o tym, aby podczas użytkowania krzesło posiadało taki mechanizm, który pozwoli na to, aby podążało ono za nami. Mechanizm SmartHPS Healthy Position System nawiązuje do trendu „aktywnego siedzenia”. Siedzisko i oparcie dopasowują się do ruchów ciała użytkownika. Wszystko po to, by nie obciążać kręgosłupa. Mechanizm SmartHPS jest przykładem tego jak myśl technologiczna potrafi ułatwić
i usprawnić prostą czynność – siedzenie.

Równie ważnym elementem są podłokietniki, które stanowią wsparcie podczas wykonywania mimowolnych ruchów – one również powinny działać osobno. Niezbędne jest, aby wspierały nasze przedramiona i odciążały barki i kark podczas intensywnej pracy.

A wszystko po to, by wielogodzinne przebywanie przy biurku nie było uciążliwe, a wielogodzinna praca była kreatywna i efektywna.